Kadınlarda Saç Ekimi

Saç ekimi işlemi deyince genel olarak erkekler akla gelse de kadınlarda da saç ekimi işlemi talep gören bir işlemdir. Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda saç dökülmesi belirli sebeplerden kaynaklı gerçekleşebilir ve gayet olağan bir durumdur.

KADINLARDA SAÇ DÖKÜLMESİNİN NEDENİ NEDİR?

Yetersiz beslenme, stres, hormonal bozukluk gibi faktörlerin yanı sıra erkek tipi saç dökülmesi (androgenetik alopesi) sebebiyle saçın alın kısmının dökülmeyle birlikte açılması, tepe bölgesinde veya genel olarak saçlarının seyrelmesi durumu ile karşı karşıya kalabilirler.

Kadınların en önemli aksesuarlarından biri olan saç için bu gibi durumlar saç ekimini zorunlu hale getirebilir.

KADINLARDA SAÇ EKİMİ İÇİN FARKLI BİR UYGULAMA MI VAR?

Kadınlarda da erkeklerde olduğu gibi son teknoloji olan Fue yöntemi ile saç ekim işlemi gerçekleştirilmektedir. Ancak gelişen teknoloji - tekniklerle birlikte erkeklerde olduğu gibi saç ekimi öncesinde saçlarını tamamen tıraş edilmesine gerek kalmadı.

Muayene ile birlikte saç dökülmesinin olduğu yerler veya ön saç çizgisi belirlendikten sonra donör alandan alınacak greft sayısı belirlenir. Muayene esnasında açıklığa bağlı olarak DHI ( Tıraşsız Saç Ekimi ) veya Fue yöntemi ile belirli bir alanın tıraş edilerek kök alınması durumuna karar verilir.

Ardından Fue yöntemi ile toplanan saç kökleri, planlamada belirlenen bölgelere ekimi gerçekleştirilir. İyileşme süreci veya saç ekimi operasyonu olduğuna ilişkin belirtiler erkeklere oranla daha hızlı veya korunabilir durumda olur.

Saç uzunluğu ile ekim bölgesini veya greftlerin alındığı bölgelerin kapatılması mümkündür. Böylelikle sosyal- iş yaşamına kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

EKİLEN SAÇLARIN DOĞAL GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞMASI NE KADAR SÜRER?

İşlemin ardından 1 hafta kabuklanma, 1 ay sonra şok dökülme, 3 ay sonra ise ekilen köklerin uzaması 1 yıl içerisinde ise sürecin tamamlanması şeklinde devam eder.

YUKARI
Fiyat Al!
Konsültasyon Formu