SAÇ EKİMİ SIK SORULAN SORULAR

Merkezimiz Şişli de, Maya Centrium. Çalışma gün ve saatlerimiz: Pazartesi ve Cumartesi günleri 09:00- 18:00 arasıdır

Elbette! Maya Hair Hospital saç ekimi ve tedavileri konusunda son teknoji tedavi ve cihazlarla çalışan tam kapsamlı bir saç ekim merkezidir.

Kadınlarda hormanel, çevresel yada strese bağlı saç kayıpları yaşanabiliyor. Kliniğimizde kadınlara yönelik saç ekimi ve tedavilerini uygulamaktayız.

Öncelikle bize iletişim ağlarımızın herhangi biri üzerinden mesaj atarak muayene randevusu oluşturabilirsiniz. Yurtdışında yaşıyorsanız eğer öncesinde fotoğraf değerlendirmesi için bize saçınızın foroğraflarını atmalısınız. Doktor değerlendirilmesi yapıldıktan sonra müşteri hizmetlerimiz sizi tedavinizin diğer adımlarını organize etmek için yönlendirecektir. Sonraki adımları görmek için anasayfamızdaki işlem adımlarını takip edebilirsiniz.

Hayır, işlem lokal anestezi altında yapıldığı için herhangi bir acı duymazsınız, saç ekimi son derece konforlu bir işlemdir.

Saç ekiminde belirli bir yaş sınırı yoktur, ancak doktor muayenesi ile saç ekimine uygun olup olmadığınıza karar verilebilir.

Her medikal uygulamada olduğu gibi saç ekiminde de öncesinde ve sonrasında alkol ve sigara içmenizi önermiyoruz. Sağlıklı kan akışını bozan tüm uygulamaları bu süreçte doğru bulmuyoruz.

Sigara bunların başında gelmekle birlikte. Ekimden 3 gün önce kan sulandıran ilaçları bırakmanızı istiyoruz. Bu süreçte özel kullandığınız ilaçlar konusunda mutlaka doktorunuzla görüşmelisiniz.

Saç ekimi işlemi ortalama 6 saat sürmektedir. İşlem sonrasında ekilen bölgede kabuklanma gözlemlenir, 2 hafta içerisinde bu kabuklar dökülür ve normal bir görüntüye kavuşur.

İşlemden ortalama 60 gün sonra ekilen saçlarınızın çıkmaya başladığını gözlemlersiniz. 6. Ayda yarısı 12. Ayda ekilen saçların tamamının çıkar ve istenilen görünüme ulaşılır.

Her saç ekiminde sürecin bir parçası olan geçici saç dökülmesi ekimden sonra ilk 2 ay içerisinde dökülen saçları ifade eder. Şok dökülmeden sonra ekilmiş saçlar yeniden çıkar.

Saç ekimi sonrasında klinikten ayrılmadan önce detaylı bir şekilde bilgilendirileceğinizi unutmayın. Ekimden sonraki ilk hafta başınızda ağrı, ve hafif şişlik olabilir sürecin bir parçasıdır. Bu süreçte yapmanız gereken tek şey size belirtilen yıkama prosedürlerine harfiyen uymaktır.

Saç ekimi sonrasında kişisel tercihinize bağlı olarak 3-4 gün sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Sadece ilk 15 gün boyunca kabuklanan görüntünün olcağını aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir. Spor için minumum 1 ay beklemeniz önerilir.

Doktorunuzun bu konuda verdiği ilaçları eksiksiz kullanmanızda fayda göreceksiniz.

Tüm süreç boyunca rahatlıkla doktorunuzla ileşime geçebilirsiniz.

Bu konu tamamen saçınız mevcut durumu, sizin beklentilerinize ve doktorunuzun görüşüne göre şekil alacak bir durumdur. Maya Hair Hospital’da sizin için en iyisini bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

YUKARI
Fiyat Al!
Konsültasyon Formu