KÖK HÜCRELİ SAÇ EKİMİ

Saç ekimi tedavisi yöntemleri arasında uygulanan en son ve en garantili yöntem, tüm dünyada stem cell hair transplantation olarak da bilinen kök hücreli saç ekimidir. Bu yöntemde, hastaya uygun tedavi protokolüne başlanmadan önce aktif dökülmenin önlenmesi, var olan diğer saçların güçlenmesi, ekilen greftlerin kayıpsız tutunması amaçlanır.

Saç ekimi öncesinde kişinin kulak arkasından alınan kök hücreden zengin dokular, laboratuvar ortamında 50 mikrondan daha küçük parçalara ayrıştırılıp mikro enjeksiyonlama yöntemi ile kafa derisine yerleştirilir. Yaklaşık 15 dakika süren kök hücre işleminin ardından kişiye uygun olarak belirlenen saç ekim tekniklerinden biri (DHI/FUE) uygulanmaya başlanır.

NEDEN KÖK HÜCRE SAÇ EKİMİ?

Saç ekiminde en çok karşılaşılan sorunlardan biri de ikinci kez operasyon yapılmak zorunda kalınmasıdır. Başarısız işlemler dışında bunun en büyük nedeni, aktif saç dökülmesi yaşayan hastalara yapılan ekimdir. Özellikle gençlerin başına gelen bu durumda, saç dökülmesi devam ettiği için bir süre sonra ekilen alan dışında kalan yerler de dökülmeye başlar ve kişi yeniden ekime ihtiyaç duyar. Ancak alım yapılacak donör bölge daha önceden hasarlanmış olduğu için ya bu ekim gerçekleşemez, ya da istenilen sonuçlar elde edilemez. İşte tam da bu noktada kök hücreli saç ekimi ile aktif saç dökülmesi durdurulur, ekilen saçların daha kuvvetli çıkması sağlanır, hasarlanan donör bölge eski haline kavuşur.

Stem cell tedavisinin olumlu sonuçları 3. aydan itibaren görülmeye başlar. Birinci yılın sonunda kişi kalıcı, sağlıklı saç ve saç derisine sahip olur.

YUKARI
Fiyat Al!
Konsültasyon Formu